۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر
برگزاري كارگاه آموزشي با محوريت بيماري هاري
در ادامه برگزاري كلاس هاي آموزشي جهت توانمند سازي نيروهاي بهداشتي كارگاه آموزش با محوريت بيماري هاري با حضور دكتر فرهاددادگر معاون بهداشتي دانشكده ، معاونين اجرايي و فني ، مديران گروه و كارشناسان بهداشت در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشتي برگزار شد.

 

در ادامه برگزاري كلاس هاي آموزشي جهت توانمند سازي نيروهاي بهداشتي كارگاه آموزش با محوريت بيماري هاري با حضور دكتر فرهاددادگر معاون بهداشتي دانشكده ، معاونين اجرايي و فني ، مديران گروه و كارشناسان بهداشت در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشتي برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشت دانشكده علوم پزشكي ايرانشهر ؛ دكتر فرهاددادگر پيرامون اهميت جلسات آموزشي و بروز رساني اطلاعات و بازآموزي و ارتقا دانش و اطلاعات كارشناسان و حضور اكثريتي همكاران ستاد در جلسات آموزشي تاكيد نموده و اهميت بيماري هاري و شرايط آن در جهان ، ايران و استان را تشريح نمودند.

 

وي اظهار داشت :  بيماري هاري يك بيماري صددرصد كشنده و درعين حال قابل پيشگيري و درمان قبل از بروز علائم باليني بيماري ميباشد  و نقش اقداماتي را كه پرسنل بهداشتي درماني در زمان طلايي انجام ميدهند را بسيار حياتي دانسته و به بار مالي ، رواني ، اجتماعي و ... بيماري اشاره نمودند.

 

وي در ادامه  به نقش هماهنگي و همكاري هاي بين بخشي و درون بخشي با توجه به شرايط حاكم نيز تاكيد و از ادارات مربوطه به خصوص شهرداري‌ها و دهياري‌ها و محيط زيست و دامپزشكي تقاضا نموده تا موازي با اقدامات علوم پزشكي نسبت به اتلاف فوري و برنامه ريزي شده سگهاي ولگرد اقدام و از دپوي زباله‌ها در مناطق مختلف شهري و روستايي به جد جلوگيري نموده تا از تجمع سگ‌هاي ولگرد پيشگيري شود.

 

وي تصريح كرد : همچنين واكسيناسيون سگ‌هاي صاحبدار ، گله ، نگهبان و قلاده گذاري آنها توسط دامپزشكي مي‌تواند به سلامت جمعيت انساني كمك موثري نمايد.

 

معاون بهداشتي دانشكده در ادامه از شهروندان خواست : در خصوص اين بيماري اطلاعات لازم را كسب كرده و از اذيت و آزار حيوانات و تحريك آنها و هرگونه شرايطي كه باعث گزش آنها مي‌شود به شدت جلوگيري نمايند و درصورت هرگونه گزش حيوانات و تماس با خون و انسان به نزديكترين واحد بهداشتي درماني مراجعه و خدمات و مراقبت هاي لازم را بدون فوت وقت دريافت نمايند.

در پايان نكات آموزشي توسط مهندس حسن بلوچ كارشناس مسئول بيماري‌هاي مشترك انسان و حيوان معاونت بهداشت ارائه و به تشريح اهميت بيماري ، اپيدميولوژي ، عامل بيماري ،  راههاي سرايت ، علائم بيماري، دوره كمون ، تشخيص ، درمان و پيشگيري پرداخت و دستورالعمل جديد و اشاره به واكسن و سرم و روشهاي جديد واكسيناسيون و همچنين واحد‌هاي درمان پيشگيري هاري در سراسر مناطق تحت پوشش با سوال و جواب از حاضرين در جلسه آموزش داده شد.

 

لازم به ذكر است جلسات آموزشي در معاونت بهداشتي جهت كارشناسان آن اداره به صورت هفتگي و باتوجه به اولويت هاي تعيين‌ شده با حضور حداكثري كارشناسان ستادي در سالن اجتماعات معاونت بهداشتي اجرا ميگردد.

تاریخ:
1397/04/31
تعداد بازدید:
52
منبع:

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal