۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر
كچلي بيماري شايع بين دانش آموزان
تعدادي از دانش آموزان شهرستان ايرانشهر به بيماري شايع كچلي مبتلا شدند.

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر" دكتر فرهاد دادگر معاون بهداشتي دانشگاه اظهار كرد: با شروع فصل مدارس و مبتلا شدن تعدادي از دانش آموزان شهرستان ايرانشهر به كچلي يك نفر پزشك متخصص قارچ و انگل شناسي به همراه دكترجنتي معاون فني معاونت بهداشتي به مدارس مورد نظر مراجعه و موضوع را از نزديك بررسي گردند.

معاون بهداشتي دانشگاه افزود: با مراجعه متخصص قارچ و انگل شناسي به مدرسه پس از بررسي و معاينه دانش آموزان جهت درمان آنها اقدامات لازم انجام گرفت.

وي افزود: در خصوص دانش آموزان ساير مدارس شهرستان خانم دكتر عبدالهي مسئول سلامت خانواده مركزبهداشت ايرانشهر با مراجعه به سطح مدارس دخترانه و پسرانه شيفت صبح و عصر ضمن آموزش رعايت بهداشت فردي تمامي دانش آموزان معاينه شده و دانش آموزان مبتلا دارودرماني شدند.

وي تاكيد كرد: دانش آموزان مبتلا به مدت دو هفته از مراجعه به مدارس خودداري كنند و از والدين دانش آموزان دعوت شود تا آموزش هاي لازم به آنها داده شوند.

وي تصريح كرد: جهت بررسي بيماري مكاتبات بصورت فوريت به كليه ادارات آموزش و پرورش صورت گرفته و دارو نيز جهت درمان خانوارهاي مبتلا به بيماري فرستاده و به مراكز اعلام شده چنانچه مواردي از كچلي مشاهده شد سريعا موارد را به معاونت بهداشتي اطلاع دهند.

دكتر دادگر افزود: اين بيماري بعلت عدم رعايت بهداشت فردي بوجود آمده و با اقدامات بموقع معاونت بهداشتي و مركزبهداشت كنترل شده و دانش آموزان مبتلا در حال طي كردن دوره درمان هستند.

 

تاریخ:
1398/07/28
تعداد بازدید:
11
منبع:

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal